A tanszak magában foglalja a gépjárművek és részegységeinek javítását, karbantartását és beállítását. Képesít egyedi mérőmőszerek és grafikai segédeszközök felhasználására, a mért értékek kiértékelésére a hibamegállapítás (diagnosztika) során. A tanterv tartalmazza a hajtási jogosítvány megszerzését.Lehetőség van hegesztő jogosítványt is szerezni.
A tanszak felkészíti a tanulókat a közúti gépjárművek villamossági és elektronikai egységeinek beállítására, diagnosztizálására, javítására és karbantartására. A növendékek a munka során képesek használni a standard mérő- és diagnosztikai berendezéseket. Tájékozódni tudnak a műszaki dokumentációban, ismerik az elektrotechnikai áramkörök jeleit. Alkalmazni tudják a számítógépet és a felhasználói programokat.
A tanszak magába foglalja a mezőgazdaságban használatos gépek és berendezések javítását, karbantartását, üzemeltetési különlegességeit és beállítását, az alkatrészek felújítását, az egységek és alkatrészek cseréjét. A növendék el tudja végezni a traktorok, gépkocsik, munkagép és más mezőgazdasági berendezések szerelését és javítását, megfelelő agrotechnikai ismeretekkel rendelkezik, megszerezheti az ívhegesztő jogosítványt. A növendékek hajtási jogosítványt is szerezhetnek traktorra, személygépkocsira. Érdeklődés szerint lehetőség van a kombájnkezelői jogosítvány megszerzésére.
A tanszak felkészíti a tanulókat a magába foglalja a mezőgazdaságban használatos gépek és berendezések használatára. A növendék el tudja végezni a traktorok, vetőgépek, a növényvédelemben használatos gépek, betakarítógépek és más mezőgazdasági berendezések beállítását, karbantartását. Megfelelő agrotechnikai ismeretekkel rendelkezik, megszerezheti az ívhegesztő jogosítványt. A növendékek hajtási jogosítványt is szerezhetnek traktorra, személygépkocsira. Érdeklődés szerint lehetőség van a kombájnkezelői jogosítvány megszerzésére.
A növendékek elsajátítják a hűtéstechnikával összefüggő ismereteket, jártasságokat. Megismerkednek a mérőberendezésekkel, mérési módszerekkel és az egyes áramkörörök alapelveivel. A gyakorlati tevékenységek alapjait képezik az anyagok kézi és gépi megmunkálása, villanyszerelési munkák, világítási, kapcsolási, motorikus és automatizációs áramkörök bekötése sémák alapján. A tanulók gyakorlati jártasságot szereznek a jelzőegységek, érzékelők, relék, biztosítékok, kapcsolók, különböző izzók, szivattyúk használatáról a hűtéstechnika területén. Nagy hangsúly van fektetve az anyagok, munkaeszközök és technológiai folyamatok helyes megválasztására a szerelési és javítási munkáknál.